TOPlist

Policisté z SPJ Ostrava obsadili na soutěži v poskytování první pomoci 2. a 4. místo

Slunečné počasí provázelo osmý ročník soutěže Hrad žije první pomocí, která je určena nezdravotnickým složkám IZS. Již tradičně soutěžní týmy měřily své schopnosti a znalosti na několika stanovištích v areálu Slezskoostravského hradu a přilehlém okolí, na malé i velké návštěvníky pak čekal bohatý doprovodný program. Letošními vítězi se stali dobrovolní hasiči z Hlučína, informoval server Hasiči.tv.

Na soutěži, kterou pořádá Záchranný tým ČČK Ostrava, se letos utkalo celkem deset týmů, které čekalo jedenáct stanovišť. Na těch namaskovaní figuranti a figurantky simulovali různá zranění a situace, se kterými se soutěžící museli vypořádat za bedlivého dozoru rozhodčích. Ti bodovali samotný postup poskytování první pomoci, provedení a také například spolupráci jednotlivých členů soutěžních družstev.

O jakou situaci se jedná, poznali soutěžící vždy až bezprostředně po zahájení jednotlivých etap. Na stanovištích s názvy Transport maratón, Povodeň, Discoteque, Druhá strana, Taková normální rodinka, Kovárna, Pěstoun na výletě, Freedom taxi, Hradolezci, Fakíři a Zahradníci se mohli potkat s poskytováním první pomoci při požití toxické látky, při popáleninách, různých typech zranění, nebo s větším počtem zraněných osob při dopravní nehodě. Nechyběla také nutnost zpacifikovat agresivní osobu.

Na malé i velké návštěvníky již tradičně čekal bohatý doprovodný program. Taneční vystoupení, ukázka práce Městské policie Ostrava, Celní správy, nebo báňských záchranářů. Pro děti byla připravena soutěžní trasa, na které plnily různé úkoly, spojené s prevencí a první pomocí. Mezi informačními stánky nechybělo Krevní centrum Ostrava, nebo Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.

Inzerce