TOPlist

Policisté z SPJ Brno zachránili 7 leté dítě z jezu na Svitavě

Na páteční dramatický zážitek zřejmě hned tak nezapomene skupinka kamarádů z Brna, kteří chtěli využít horké páteční odpoledne ke zchlazení v řece Svitavě. Poblíž mostu, který spojuje Gargulákovu ulici s Baarovým nábřežím, se tam skupinka dětí rozhodla přebrodit řeku pod splavem.

Zhruba uprostřed řeky sedmiletý chlapec zakolísal a spadnul do vody přímo pod říční jez. Ostatní děti utíkaly přivolat pomoc. Chlapeček zatím bojoval s proudy vody v kamenitém řečišti, na břehu řeky výmluvně ležely jen opuštěné botičky.

Operační důstojník na místo okamžitě vyslal nejbližší hlídky i policejní vrtulník k propátrání hladiny, pokud by řeka unášela tělíčko dál po proudu. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky (1. oddělení), kteří na místo dorazili jako první, začali provádět pátrací akci přímo ve vodě. Bezvládného chlapečka našli asi pět metrů od břehu v hloubce přibližně 180 centimetrů přímo u dna. Policisté jej okamžitě vytáhli na břeh a předali přivolaným zdravotníkům, kteří zahájili resuscitaci.

Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů, kteří chlapce z vody zachránili, byla lékařská resuscitace úspěšná. Záchranka chlapce převezla do dětské nemocnice, kam jsme vyslali i psycholožku pro poskytnutí pomoci matce dítěte.

Inzerce