TOPlist

Policisté z pražské Speciální pořádkové jednotky předali dárky dětem v mateřské školce

Policisté z pražské Speciální pořádkové jednotky mezi sebou uspořádali sbírku. Její výtěžek putoval na hračky a oblečení pro děti ze Speciální mateřské školky s internátem v pražských Čimicích.

V pátek 19. prosince se policisté z SPJ Praha vydali do této školky, aby zdejším dětem předali k Vánocům nakoupené dárky. Už při prvotním setkání byla vidět v dětských očích obrovská radost. Děti dostaly nová pyžama, ve kterých budou ve školce spát. Dále to pak byly předměty s policejní tématikou, jako například reflexní náramky, které děti opravdu zaujaly. Především pak ale děti obdržely od policistů hračky. Ať už blikající letadla, elektronické pokladny na hraní, velká popelářská auta, či panenky a autíčka.

Kromě větších hraček, které ve školce zůstanou k dispozici pro všechny, pak děti dostaly také autíčka a menší hračky osobní. Každé dítě si bude při odchodu domů takovou hračku schovávat ve své skřínce a tato hračka bude pouze jeho. Pedagogové tak chtějí děti naučit, že se o své věci musí starat, a že si jich musí vážit.

Na oplátku dostali policisté z SPJ Praha od dětí vlastnoručně vyrobené dárky. Policisté si pak s dětmi ještě chvíli hráli a pomáhali jim všechny hračky zprovoznit, poté odjeli zpět na svou základnu.

Ve speciální mateřské školce jsou „umístěny“ děti, které pochází z problémových, či sociálně slabých rodin. V některých případech tyto rodiny nemají finance ani na dostatečnou stravu. Často pak tyto děti mívají poruchy chování, a tak potřebují zvýšený dohled ze strany pedagogů. Děti zde nastupují vždy v pondělí a domů, případně do dětských domovů, odchází až v pátek. Jejich rodiče se o ně často vůbec nezajímají a po celý týden do školky ani nezavolají, aby zjistili, jak se jejich dítě má…

Tato mateřská školka však není jedinou institucí, která letos přijme dary od policistů z pražské Speciální pořádkové jednotky. V letošním roce policisté z SPJ Praha uspořádali sbírku také pro děti, hospitalizované v Thomayerově nemocnici v pražské Krči. Každoročně pak tito policisté přispávají na dárky dětem, jejichž rodiče byli policisté a zemřeli při výkonu služby.

Inzerce