TOPlist

Policisté z PMJ Praha pomocí defibrilátoru zachránili lidský život

Krátce po 1. hodině ráno vyjelo v pátek několik hlídek PČR na křižovatku ulic Koněvova a Jana Želivského na pražském Žižkově.

Z původně banální nehody dvou osobních vozidel se vyklubal kolaps taxikáře, kdy policisté okamžitě začali bojovat o jeho život. Hlídka PMJ Praha využila Automatizovaný externí defibrilátor, kterým disponuje. Policisté ihned zahájili resuscitaci. Na místo se mezitím dostavily další hlídky PČR, včetně Oddělení řízení dopravy, a také hlídka Městské policie Praha.

Na místo dorazily posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP, kteří pokračovali v boji o záchranu lidského života. U muže se podařilo obnovit základní životní funkce, záchranáři ho po nezbytném ošetření transportovali do nemocnice. Na místo se dostavila hlídka Oddělení dopravních nehod, která si převzala šetření lehké nehody, která se po kolapsu řidiče taxislužby stala.

Podle všeho zkolaboval muž za volantem během jízdy, poté přejel do protisměru, kde lehce naboural projíždějící osobní vůz.

Jak se opět ukázalo, Automatický externí defibrilátor má u pražské policie své opodstatnění. Všichni zasahující policisté a záchranáři na místě odvedli skvělou práci.

Inzerce