TOPlist

Policisté z OO PČR rozmluvili muži sebevraždu, dorazila také zásahová jednotka

Hlídka OO PČR Kostelec nad Labem vyjížděla v noci ze soboty na neděli 9. března do Všetat, odkud bylo z tamního parku přijato oznámení o muži, který chce spáchat sebevraždu.

Policisté byli na místě během několika málo minut, okamžitě začali po muži pátrat. Po chvíli opravdu nalezli muže, který držel v ruce nůž a hrozil, že spáchá sebevraždu. Nožem přitom muž stále naznačoval, že se bodne.

Hlídka stála od muže zhruba 15 metrů, jeden z policistů ho znal z dřívější doby, kdy s ním řešil v rámci policejní práce jinou záležitost. Muž chtěl tedy hovořit pouze s ním. Policista s mužem azčal rozmlouvat, mezitím na místo dorazila výjezdová skupina SKPV z Mělníka, která na místo přivolala vyjednavače a Zásahovou jednotku KŘP Středočeského kraje.

Hlídka OO PČR Kostelec nad Labem s mužem rozmlouvala zhruba dvě hodiny, poté se ho podařilo přesvědčit, aby svůj nůž vydal výměnou za cigaretu. Muž byl pod vlivem alkoholu a vysadil prášky určené k uklidnění. S výměnou však nakonec souhlasil a policisté se tak dostali z nejhoršího. Muž poté souhlasil i s ošetřením záchrannou službou, posléze byl převezen na psychiatrickou léčebnu do Kosmonos.

Inzerce