TOPlist

Policisté z OHS Praha IV. zachránili při požáru ženu stojící v okně v 11. patře

Hlídky OHS Praha IV., PMJ Praha, MOP a také družstvo SPJ Praha – ti všichni vyrazili v úterý dopoledne do Jarníkovy ulice v Praze, kde došlo k požáru bytu v 10. patře panelového domu.

K místu vyrazily rovněž jednotky HZS Praha ze stanic Chodov, Krč a Modřany. Povolán byl řídící důstojník z centrální stanice a k požáru vyrazila také inspektorka provozu ZZS HMP.

Jako první byli na místě policisté. Ti spatřili oranžový kouř vycházející z bytu v 10 patře. V bytě o podlaží výše navíc stála v okně žena. Policisté proto okamžitě vyrazili do 11. patra, kde ženu z okna zakouřeného bytu zachránili. V bytě měla žena ještě domácí zvíře – kočku, tu se však již policistům zachránit nepodařilo. Prvotní ošetření a pomoc nadýchané ženě poskytla inspektorka provozu. Následně k ní byla přivolána posádka RZP ZZS HMP.

Přivolaní hasiči násilně vstoupili do bytu. Tou dobou se z bytu ozval již v pořadí druhý výbuch. „Jednalo se o požár bytu v plném rozsahu. Nasadili jsme jeden „C“ proud, kterým jsme požár zlikvidovali,“ uvedl řídící důstojník hasičů.

V bytě byly nalezeny staré promítačky a filmy. Přesnou příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

K místu následně dorazila výjezdová skupina SKPV Praha IV. Zachráněnou ženu z bytu v 11. patře, která se nadýchala zplodin, převezli záchranáři do nemocnice.

Inzerce