TOPlist

Policisté z Místního oddělení Stodůlky zachránili muži život

Policistům stačilo bezmála deset minut a doslova za pět dvanáct nalezli pohřešovaného muže v bezvědomí v uzamčeném autě.

Youtube Video
Podívat se na video

V neděli, krátce po čtrnácté hodině, přišla na místní oddělení policie Stodůlky žena, která oznámila pohřešování svého manžela. Ten předešlý den bez vysvětlení odjel jejich Škodou fabií z domova v době, kdy oznamovatelka byla v práci. Podle jejích slov muž sice netrpí žádnou nemocí, ale v sobotu si stěžoval na nevolnost. Poslední měsíc prý také nadměrně pil alkohol.

Policista okamžitě prověřil všechna místa, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, od příbuzných až po zdravotnická zařízení. Vzhledem k tomu, že tato opatření nevedla k jeho vypátrání, rozhodl se policista pro využití operativně pátracích prostředků. Jejich pomocí pak určil polohu pohřešovaného v oblasti pražských Stodůlek, konkrétněji v okolí ulic Nárožní a Pod Hranicí, kam také okamžitě vyslal hlídku. I přes rozsáhlý perimetr policistům stačilo bezmála deset minut a na parkovišti před hypermarketem nalezli hledané vozidlo Škoda Fabia se zamlženými skly. Uvnitř uzamčeného vozu za volantem viděli muže ve zhroucené poloze, který nikterak nereagoval na jejich výzvy. Navíc si všimli, že je na rukou, bradě a hrudníku potřísněn krví. Policisté proto v obavě o jeho život pomocí teleskopického obušku rozbili zadní boční okno a umožnili si tak přístup k bezvládnému muži. Toho se jim po chvíli podařilo přivést k vědomí, byl však zmatený a nedokázal hlídce vysvětlit, co se stalo.

Přivolaní záchranáři si poté třiapadesátiletého pohřešovaného muže převzali do péče a převezli do nejbližší nemocnice. Ještě předtím ale policistům sdělili, že pacientovi pravděpodobně praskl žaludeční vřed a bez jejich včasného vypátrání by zanedlouho vykrvácel. Kromě krevních stop se navíc ve voze nacházela láhev alkoholu, která muži v jeho zdravotním stavu rozhodně nepomohla.

Inzerce