TOPlist

Policisté z Místního oddělení Karlín pomohli muži z Vltavy, využili přitom své nové záchranářské vybavení

Krátce po 3. hodině ráno oznámila v sobotu na tísňovou linku náhodná kolemjdoucí, že nedaleko hotelu Hilton v Praze spadl do Vltavy neznámý muž.

Na místo okamžitě vyrazily dvě hlídky místního oddělení Karlín, které jsou nově vybaveny vodním záchranářským vybavením (přilby, vesty, lana). Přivolány byly rovněž posádky RZP a RV ZZS HMP.

Policisté zjistili, že opilý muž nešťastnou náhodou spadl od řeky v místě, kde nebyla příliš velká hloubka. I přesto se ale muž nedokázal kvůli vysokým břehům z koryta řeky dostat. Patřičně vybavení policisté se proto dostali k muži, uvázali mu okolo těla lano a z vody ho vytáhli.

Přivolaní záchranáři u něj neshledali žádná poranění. Policisté pak neshledali žádné okolnosti nasvědčující tomu, že by muži do vody „pomohl“ někdo cizí.

O záchranářské vybavení, potřebné k záchraně osob z vody, požádali policisté z MOP Karlín poté, co jejich kolega skočil do Vltavy pro topící se ženu. Ženu se tehdy podařilo resuscitovat a zachránit. Nezbývá, než policistům popřát, aby jim vybavení i nadále dobře sloužilo.

Inzerce