TOPlist

Policisté z Libereckého kraje uctili památku obětí pochodu smrti


Minulý víkend podpořili policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje svojí osobní účastí pietní akt, který proběhl ve Vimperku. Jedním z jeho hlavních organizátorů je  obecně prospěšná společnost KreBul Prachatice. Jedná se o vzpomínkovou akci s názvem MILITARY DEATH MARCH věnovanou uctění žen, které absolvovaly pochod smrti v roce 1945. Ve Volarech je  pohřbeno celkem 95 obětí, které v prvních poválečných dnech v roce 1945 tento pochod,  vypravený z bavorského koncentračního tábora,  nepřežily.

Výtěžek na údržbu pietních míst

Pořadatelé odvádějí výtěžek ze startovného pochodu na péči a údržbu pietních míst, připomínajících utrpení nevinných žen. Účastníci pochodu mají možnost zvolit si délku a obtížnost trasy. V pátek 22. dubna ve 22.00 hodin nastoupili na sedmdesátikilometrovou trasu npor. Bc. Milan Boček – vedoucí obvodního oddělení policie v Novém Boru, nprap. Jiří Vavřina –  vrchní inspektor obvodního oddělení policie v Novém Boru, nprap. Bc. Tomáš Komárek – vrchní inspektor odboru služební přípravy Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, nprap. Bc. Michal Hložný –  inspektor služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie ČR Česká Lípa a prap. David Dvořáček – inspektor obvodního oddělení policie v Novém Boru. Do cíle pak první dva z nich,  nprap. Bc. Tomáš Komárek a nprap. Jiří Vavřina,  došli následující den v 10.00 dopoledne. Podali přitom  pěkný sportovní výkon a mezi třemi sty absolventy této trasy se v neformálním pořadníku umístili se svým  časem na desátém a jedenáctém  místě.

Třetí ročník pochodu

To, že se někteří účastníci akce vybičují k úctyhodným sportovním výkonům, souvisí především s tím, že si  chtějí symbolicky sáhnout na hranice svých fyzických možností a tím více pochopit pocity obětí pochodu, které na něco podobného nemohly být připravené. Letos proběhl  třetí ročník tohoto pochodu a policisté z Libereckého kraje ho absolvují pravidelně  již od roku 2014. Pokud máte zájem přidat se v této aktivitě k nim, získáte více informací zde.


por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce