TOPlist

Policisté z kladenské pořádkové jednotky se zúčastnili Memoriálu československých parašutistů

Policisté se již podruhé zúčastnili Memoriálu československých parašutistů.

Aktéři této akce si připomněli cestu výsadkářů, kteří měli 21. prosince 1944 přistát u Hlinska. Chybou navigátora se však ocitli sto kilometrů od místa určení. Do cíle dorazili nad ránem 29. 12.1944 zcela vyčerpaní a omrzlí. Chrudimští parašutisté uspořádali letos třetí ročník memoriálu. Znovu se ho zúčastnili i policisté z kladenské pořádkové jednotky.

Hlavními účastníky byli vojáci, záložáci, policisté, členové vojenských klubů, ale i běžní civilisté. Téměř dvě stě osob se v sobotu 8. listopadu 2014 vydalo na pochod z Chrudimi na zříceninu hradu Lichnice. Jednalo se o náročný pochod. Pětatřicet kilometrů v přírodním terénu v plné polní, následný odpočinek – pět hodin na nádvoří hradu a opět 35 km zpět do Chrudimi.

Policisté z Kladna to pojali jako výzvu a celkem šest mužů se přihlásilo. Absolvováním si ověřili, že mají dobrou fyzickou kondici a jsou schopni zvládnout uložené cíle. Některé momenty a zkušenosti, které prožili na trase, se jim mohou hodit v krizových situacích a to například při požáru, povodních, či hledání ztracené osoby v terénu. Nejde přitom jen o fyzickou kondici, ale také o rychlé uvažování a správně rozhodnutí. Aktéři to brali také jako služební přípravu. Skupina je velice dobře sehraná, absolvují společně i jiná sportovní klání, které pořádají ozbrojené složky a civilisté. Jen v letošním roce absolvovali více jak deset akcí.

Inzerce