TOPlist

Policisté v Uherském Hradišti zajistili čtyři fanoušky hostujícího týmu

V souvislosti se sobotním  fotbalovým utkáním mezi celky 1. FC Slovácko a FC Zbrojovka Brno, které bylo vyhodnoceno jako rizikové, připravila policie bezpečnostní opatření. Úzce přitom spolupracovals Městskou policií Uherské Hradiště a také pořadateli.

Do bezpečnostního opatření bylo nasazeno téměř sto padesát policistů, mezi nimiž byly pořádkové jednotky ze Zlína i Brna, psovodi s policejními psy, policisté na koních, kriminalisté, antikonfliktní tým, dopravní policisté a policisté z uherskohradišťských obvodních oddělení.

V pohotovosti včas

Policisté byli v pohotovosti už od třinácti hodin. Dohlíželi na klid a veřejný pořádek v ulicích města i v bezprostředním okolí stadionu. Dopravní policisté se zaměřili na bezpečnost a plynulost silničního provozu a v případě potřeby koordinovali dopravu.

Čtyři fanoušci hostujícího týmu se na stadion vůbec nepodívali, neboť byli zajištěni a následně předvedeni na policejní služebnu. Dva jsou podezřelí ze spáchání přestupku pro neuposlechnutí výzvy, třetí z přestupku proti občanskému soužití a čtvrtý z přestupku proti veřejnému pořádku.

Branami stadionu prošlo celkem 4879 diváků, z nichž 407 fandilo hostujícímu týmu. Průběh zápasu a následný odjezd fanoušků se obešel bez komplikací.

por. Bc. Milena Šabatová

Inzerce