TOPlist

Policisté v Praze dohlíželi na několik demonstrací

Pražská policie přijala v souvislosti s několika ohlášenými akcemi na sobotní odpoledne v centru Prahy bezpečnostní opatření. Nasazeny byly desítky policistů z Místních oddělení, dopravního inspektorátu, oddělení řízení dopravy, Oddělení hlídkové služby, 158 Dejvice, PMJ Praha, ale také kriminalisté, či policisté z antikonfliktního týmu. V záloze byli připraveni policisté ze Speciální pořádkové jednotky.

První demonstranti se na akci zaměřené proti přílivu imigrantů začali shromažďovat u sochy sv. Václava na Václavském náměstí již krátce po 14. hodině. Po projevech se pak zhruba 500 lidí vydalo na pochod směrem k Pražskému hradu.

Další akce se uskutečnily jak pro imigranty, tak proti nim, a to ve spodní části Václavského náměstí. Celkově dorazily stovky lidí. Oba znesvářené tábory na sebe po celou dobu akce pokřikovaly. Oba „tábory“ měly svou akci řádně nahlášenou. Lidé z řad demonstrantů proti imigrantům provolávali vůči svým odpůrcům hesla jako například „budete viset“. Policisté tyto osoby následně ztotožnili. Na obou stranách byly po celou dobu akce řešeny především drobné konflikty.

Jakmile chtěl dav demonstrantů proti imigrantům vyrazit na plánovaný a ohlášený pochod, zatarasili jim příznivci imigrantů cestu. Někteří si sedli na zem, jiní blokovali cestu s transparenty. Policie se proto dohodla s organizátory demonstrace proti imigrantům, že toto místo obejdou. Později však organizátoři změnili názor a trvali na tom, že půjdou svou trasou.

Oba tábory od sebe oddělili policisté, včetně policistů z SPJ. Pochod demonstrantů proti imigrantům následně došel až k Úřadu vlády, kde spálil vlajky Evropské unie.

Obrovský kus práce odvedli policisté z antikonfliktního týmu. Tentokrát neměli svou úlohu vůbec jednoduchou. Celkově pak lze hovořit o velmi dobře zvládnutém bezpečnostním opatření. Na závěr nutno dodat, že na toto opatření dorazil také náměstek pražského ředitele pro SKPV, nebo například náměstek policejního prezidenta pro vnější službu.

Inzerce