TOPlist

Policisté v Ostravě zasáhli proti fotbalovým chuligánům, kteří se připojili k demonstraci proti imigrantům

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy proběhla v sobotu odpoledne demonstrace proti přílivu imigrantů. Akce se zúčastnilo několik stovek lidí, a to včetně fotbalových fanoušků Baníku Ostrava, ale také z Polska, či ze Slovenska.

Akce na náměstí probíhala v klidu a policie nemusela nikterak zasahovat. Zhruba dvě stovky fotbalových hooligans se však po skončení demonstrace vydaly směrem na ostravskou část Přívoz.

Ještě poblíž centra Ostravy došel dav, jenž se skládal výhradně z fotbalových „fanoušků“, k policistům ze speciální pořádkové jednotky. Ti se v rámci taktického postupu stáhli, aby svou přítomností dotyčné „neprovokovali“. Nicméně ani toto nepomohlo.

Dav čítající zhruba 100 „siláků“, kteří hledali jakoukoliv záminku k šarvátce, došel až k náměstí Svatopluka Čecha, kde došlo ze strany PČR k zákroku. Někteří účastníci se pokoušeli před policisty utéct bočními uličkami, avšak ani to většině z nich nepomohlo. Policisté byli důslední a obsadili jak vnitrobloky domů, tak přilehlé parky a uličky. Do ulic vyrazili také psovodi, či taktická družstva různých SPJ.

Zhruba 60 osob bylo podrobeno lustraci, a to pro podezření z přestupku. Zajištěny byly dvě osoby, ty byly následně eskortovány na nejbližší policejní služebnu.

Je nutné na místě uvést, že se do Přívozu vydali zejména hooligans, kteří měli potřebu si „užít“. Prakticky již neměl tento „výlev“ s demonstrací nic společného.

Někteří z účastníků tohoto „pochodu“ cestou hajlovali, či provolávali hesla jako například „bílé Čechy“, či „bílá Evropa“.

Bezpečnostního opatření se kromě kriminalistů, vedení moravskoslezské policie, strážníků MP Praha a policistů z obvodních oddělení zúčastnili také policisté z SPJ Ostrava, SPJ Praha, SPJ Ústí nad Labem, či SPJ Brno. Přítomni byli psovodi se svými čtyřnohými parťáky, nebo například taktická družstva SPJ.

Inzerce