TOPlist

Policisté v Brně zajistili 57 lidí, kteří blokovali ohlášený pochod Dělnické mládeže

První květen v Brně byl ve znamení rozsáhlého bezpečnostního opatření souvisejícího s konáním celé řady oznámených akcí.

Do opatření bylo nasazeno 480 policistů pořádkových sil, antikonfliktní tým i vrtulník a monitorovací vozidla vybavená kamerami k dokumentování případného protiprávního jednání účastníků akcí.

Pochod dvou stovek příznivců Dělnické mládeže se po trase snažily zablokovat necelé dvě tisícovky jejich odpůrců. Policisté reagovali na situaci adekvátním způsobem podle toho, jak se v průběhu akce vyvíjela, a snažili se zabránit střetu názorově protichůdných skupin a fyzickým potyčkám, což se jim podařilo. K zajištění veřejného pořádku byly proti konkrétním jednotlivcům (nikoli proti davu) použity donucovací prostředky.

Policisté použili i nový technický prostředek – značkovač barvou, který nezpůsobuje újmu, pouze slouží k barevnému označení pachatelů protiprávního jednání. Doposud nám nikdo nenahlásil zranění účastníků shromáždění, drobná zranění utrpěli dva ze zasahujících policistů.

Během opatření bylo zajištěno 57 osob, 42 z nich neuposlechlo výzev tajemníka úřadu městské části k rozpuštění shromáždění a po provedení identifikačních úkonů a vyslechnutí k věci byli všichni propuštěni – až na jednoho ze zajištěných, který zůstává v policejní cele z důvodu silné podnapilosti a po vystřízlivění a provedení potřebných úkonů bude také propuštěn.

Inzerce