TOPlist

Policisté společně s celníky odhalili drogový gang i s varnou pervitinu

Krycí název TKADLEC dostala realizace protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, skupiny operativního nasazení a západočeských policistů. Vše probíhalo pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Plzni. Cílem rozsáhlé akce bylo odhalení, nalezení a zadokumentování důkazů proti organizované skupině pachatelů. Ta dovážela ze zahraničí prekurzory pro výrobu metamfetaminu, který pak pachatelé vyráběli ve varnách na Klatovsku. Šlo o čtyřčlennou skupinu Čechů zabývající se nelegální výrobou, transportem a distribucí omamných a psychotropních látek a jedů v České republice.

Mnohatýdenní přípravy vyvrcholily v sobotu 4. května společným zátahem celníků a policistů na Klatovsku. Při této realizaci byly zadrženy čtyři osoby. K zadržení sledovaných osob byly nasazeny zásahové jednotky celní správy. Policisté poté provedli domovní prohlídku, při které zajistili chemické látky, předměty k výrobě pervitinu a látku s obsahem efedrinu. Proces výroby pervitinu nebyl dokončen na základě provedeného zákroku generálního ředitelství cel a protidrogového oddělení.

Následně komisař z oddělení obecné kriminality územního odboru Klatovy předal usnesení o zahájení trestního stíhání čtyřem pachatelům. Ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byl obviněn sedmatřicetiletý muž z Plzně a z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy osmatřicetiletý muž ze Sušice, osmadvacetiletý muž z Plzně a osmadvacetiletá žena z obce na severu Plzeňska. Uvedení spáchali uvedený trestný čin formou spolupachatelství.

V neděli 5. května, na základě rozhodnutí soudu, byli tři obvinění muži vzati do vazby a eskortováni do věznice.

Inzerce