TOPlist

Policisté spěchali k nehodě, do cesty jim vjela Octavie. Náraz odmrštil policejní vůz na tramvajovou zastávku

Policisté z Oddělení dopravních nehod spěchali ve středu odpoledne Radlickou ulicí k nehodě.

Při jízdě užili VRZ (majáky a sirénu), kdy v Radlické ulici předjížděli kolonu aut po tramvajovém pásu. Z boční ulice jim však v Radlické ulici vjelo osobní vozidlo Škoda Octavia, se kterým se následně policejní hlídka střetla.

Po nárazu byl policejní vůz odmrštěn na nedalekou zastávku MHD. Vozidlo zdemolovalo zábradlí, část zastávky i její zařízení. Odmrštěné policejní vozidlo navíc porazilo dvě ženy, které stály na zastávce. Policisté, jakožto účastníci nehody, samozřejmě začali okamžitě zraněným ženám pomáhat.

Na místo okamžitě zamířily hlídky PČR z okolí, služební funkcionář a také další hlídka Oddělení dopravních nehod. Policisté ve směru ven z centra odkláněli dopravu po bočních ulicích. Ve směru do centra se okamžitě vytvořila dlouhá kolona, která pomalu popojížděla. Na místě zasahovaly posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP. Záchranáři transportovali dvě ženy se středně těžkým zraněním do nemocnice. Dalšího pacienta transportovali záchranáři do nemocnice s psychickými problémy, jednalo se o svědka nehody.

Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Inzerce