TOPlist

Policisté si slavnostně předali služební vozidlo, speciálně určené ke kontrole nákladní dopravy

Hejtman Plzeňského kraje pan Josef Bernard 18. ledna slavnostně předal nové vozidlo Renault Master náměstku ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Petru Nováčkovi. Vozidlo je v barevném provedení Policie České republiky a bylo pořízeno pro potřeby kontroly nákladní dopravy.

Jedná se o jakousi „pojízdnou kancelář“, čemuž odpovídá i vybavení vozidla. Kromě standardního vybavení policejního vozu je vozidlo speciálně vybaveno technikou potřebnou ke kontrole nákladní dopravy, jako jsou přenosné váhy určené ke kontrolnímu vážení, inspekční kamera k dokumentaci závad v technickém stavu vozidel, lehátko určené ke kontrole technického stavu zespodu vozidla, výškoměr, měřící pásmo, výsuvný žebřík a další.

Vozidlo bylo pořízeno za 2 800 000 korun, kdy částkou 2 200 000 korun se na pořízení vozu podílel finančním darem Krajský úřad Plzeňského kraje.
„Krajský úřad Plzeňského kraje dlouhodobě pracuje s Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje a vždycky se snažíme přispět na práci jeho policistů nějakou investiční pobídkou. Policisté mě provedli a ukázali mi vybavení tohoto vozidla a jsem hodně nadšený. Je to vůz pro policii jednadvacátého století, “ řekl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

„Naše ředitelství si velmi váží dlouhodobé a nadstandartní  spolupráce s  Krajským úřadem Plzeňského kraje. Toto vozidlo je velkým přínosem jak pro nadstandardní podmínky policistů, tak i pro zvýšení dohledu nad silničním provozem, a tím i pro snížení rizika dopravních nehod nebo mimořádných událostí, “  řekl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Petr Nováček.

Inzerce