TOPlist

Policisté se zaměřují na kapsáře

Policisté se zaměřují na kapsáře

Předvánoční nákupy jsou v plném proudu a lidé s myšlenkami upřenými na nákup dárků často zapomínají na osobní bezpečnost a obezřetnost při pohybu v obchodech a jejich okolí. Toho se snaží využívat zlodějíčci a kapsáři, kteří číhají na příhodnou situaci, kdy peněženka, mobil, kabelka nebo třeba notebook nebude hlídaný a pro zloděje bude snáze dostupný.
Policisté na celém Uherskohradišťsku se právě kvůli těmto okolnostem již několik dní zaměřují na okolí obchodů, parkoviště supermarketů a další vytypovaná místa. V sobotu 8. prosince nastoupilo patnáct policistů do služby s jediným cílem: celý den hlídkovat na nákupních místech a působit nejen preventivně, ale také v daných případech zasahovat a řešit jednotlivé problémy. Do akce byli nasazeni jak policisté v uniformách, tak kriminalisté v civilu.
Za celý den zkontrolovali desítky podezřelých osob. Naštěstí nemuseli řešit žádnou kapesní krádež nebo vloupání do auta. Uložili ovšem pokutu muži, který v supermarketu kradl drobné zboží z regálu.

Policisté v tomto opatření budou pokračovat až do Vánoc. Každý, kdo vyrazí nakupovat, by si ovšem měl aspoň na moment uvědomit, že základní obezřetnost přináší bezpečnější a klidnější nakupování a předvánoční čas prožitý bez řešení zbytečných problémů s případnými krádežemi.

Inzerce