TOPlist

Policisté s psovodem po hodinové honičce dopadli ujíždějícího muže

Ve čtvrtek večer ujížděl v Mníšku hlídce dopravních policistů řidič vozidla VW Golf. Muže se jim v obci Albrechtice podařilo ve spolupráci s psovodem a služebním psem po hodinové honičce dopadnout. Muž ujížděl, neboť neměl za volantem co dělat.

Ve čtvrtek krátce před sedmou hodinou večer prováděla hlídka dopravních policistů v obci Mníšek ve směru na Frýdlant dopravní kontrolu osobního motorového vozidla VW Golf. Řidič vozidla však nerespektoval pokyny hlídky a s vozidlem nezastavil. Následně začal ujíždět ve směru na Frýdlant. Hlídka se vydala do pronásledování ujíždějícího vozidla a dávala řidiči pokyn k zastavení ze služebního vozidla světelným nápisem STOP POLICIE a zvukovým výstražným zařízením.

Řidič však pokračoval ve své spanilé jízdě a před obcí Albrechticce odbočil na místní komunikaci směrem k Albrechtickému kopci. V obci Albrechtice vyjel v místě u kapličky z důvodu příliš rychlé jízdy mimo silnici. Když nemohl s vozidlem již dále pokračovat, vystoupil z vozidla a začal utíkat. Dopravní policista ve spolupráci s psovodem a služebním psem se vydali muže pronásledovat a muže se jim asi po hodinové honičce v lese a po polích podařilo zadržet. Muž se vrátil zpět do míst, kde zanechal své vozidlo a schovával se za jedním z domů, asi 100 metrů od vozidla. Služební pes mu ale nedal vůbec žádnou šanci a muž tak odcházel s pouty na ruce.

Policisté následně zjistili důvod, proč muž vlastně utíkal. Za volantem vozidla neměl totiž vůbec co dělat, neboť má až do roku 2017 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Frýdlantští policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu „Maření výkonu úředního rozhodnutí“, za který mu nyní hrozí až tříletý trest vězení.

[tiskovka]por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce