TOPlist

Policisté řešící falešného taxikáře přistihli muže spícího v cizím autě

Policisté ze 158 Dejvice zastavili v noci na pondělí na Hlávkově mostě v Praze falešného taxikáře.

Řidič, který měl své vozidlo označeno jako vozidlo taxislužby, nevlastní žádná potřebná povolení, ani žádné potřebné doklady. Nemá taxametr, ani jiné potřebné vybavení, kterým jsou vozy taxislužeb vybaveny.

Policisté na místo přivolali Taxi tým Městské policie Praha, který se na problematiku taxikářů specializuje. Strážníci z tohoto útvaru muži odebrali „střešku“ a o jeho přestupkovém jednání sepsali záznam. Podle našich informací již byl v minulosti, když se vydával za taxikáře, přistižen… Celá věc teď putuje na místně příslušný úřad, který s řidičem jeho prohřešek vyřeší. S největší pravděpodobností dojde na finanční postih.

V době, kdy měli policisté zastaven „falešný taxík“, spatřil v nedaleko zaparkovaném osobním voze jeden z policistů kouřícího muže. Vozidlo policistu zaujalo, protože mělo rozbité a zároveň slídou přikryté zadní boční okénko.

Policista proto přistoupil k vozidlu, ve kterém očividně přespával muž. Ten policistům sdělil, že vůz není jeho, avšak přespávat v něm má povoleno od kamaráda. Jméno tohoto kamaráda samozřejmě netušil.

K místu byla přivolána hlídka MOP Letná. Policisté muže na místě omezili na osobní svobodě a přiložili mu pouta. Zajištěný muž pak putoval na místní oddělení na Letné k dalším úkonům. U výslechu uvedl, že se do vozidla nevloupal, že pouze prostrčil ruku rozbitým oknem a zevnitř si otevřel dveře. Rozbité okno však bylo na opačné straně vozu, než otevřené dveře (u řidiče).

Stěžejní však je, že policisté kontaktovali majitele vozu. Ten uvedl, že tam vůz stojí dlouhodobě a celou věc nechce nijak řešit. Žádná škoda majiteli dle jeho slov nevznikla.

Inzerce