TOPlist
Inzerce

Policisté pronásledovali ujíždějícího motorkáře, cestou havarovali

Hlídka OO PČR Brandýs nad Labem chtěla v úterý večer zastavit k silniční kontrole řidiče terénního motocyklu, který jel po silnici bez registrační značky. Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Logicky pochopil, že větší šanci má před policejním vozem v terénu, a tak zajel až do lesa za Starou Boleslav, ve směru na Hlavenec.

Tam motocykl ujížděl po polních a lesních cestách, na kterých jsou velké výmoly a prohlubně. Po zhruba dvou až tří kilometrech od hlavní silnice spatřil řidič motocyklu za horizontem železniční trať. Stroj položil na zem a dal se na útěk.

Policisté se stihli na poslední chvíli vyhnout motocyklu a vjeli na železniční trať, kde došlo k poškození jejich vozu. Mimo jiné k proražení olejové vany. Ačkoliv se v policejním voze aktivovaly airbagy, vyvázla hlídka bez zranění. Po motorkáři začali v okolí ihned pátrat policisté i strážníci. Ti se zaměřili také na kontrolu hlavní silnice vedoucí od nádraží směrem do centra Staré Boleslavi.

K havarovanému vozu vyjeli profesionální hasiči ze Staré Boleslavi a také drážní jednotka HZS SŽDC z Nymburka. Na místo se dostavili nadřízení policistů a hlídka DI PČR Praha východ, která nehodu vyšetřuje.

Protože se po internetu šíří posměšky adresované zasahujícím policistům, rád bych uvedl, že cesta k místu nehody opravdu není stavěná na rychlou jízdu, natož pro osobní automobily… Spousta výmolů, bahno, hluboké kaluže vody. Motorkář měl tentokrát prostě štěstí a policisté smůlu. Myslím, že je velkým úspěchem, že se hlídka terénní motorky v takovémto terénu držela tak dlouho. Policisté nemohou tušit, kdo před nimi na motocyklu ujíždí. Může to být řidič pod vlivem drog, který při své další jízdě někoho zabije, může to být také pachatel vloupání do některého z místních domů, nebo, s nadsázkou řečeno, třeba také vrah. Policisté si nemohou dovolit řidiče nechat jen tak jet.

K posměškům z řad veřejnosti, že by policisté měli znát svůj obvod snad jen toto: V okolí Staré Boleslavi jsou desítky kilometrů takovýchto lesních cestiček. Les ve směru na Hlavenec je jimi doslova „protkán“. Každý policista z obvodního oddělení nemůže logicky znát všechny tyto cestičky.

Za redakci velké díky zasahující hlídce za to, že se na pronásledování nevykašlala, a že se o zastavení motocyklu alespoň pokusila.

Inzerce