TOPlist

Policisté pronásledovali ujíždějící vozidlo až do Rakouska, tam zadrželi řidiče na útěku

Běžná silniční kontrola se změnila v pronásledování ujíždějícího vozidla. Policejní hlídka z obvodního oddělení Hrušovany nad Jevišovkou dostala od operačního důstojníka pokyn k zastavení dodávkového vozidla Renault Trafic. Řidič tohoto auta totiž nezastavil hlídce na Pohořelicku a o půl třetí v noci ze středy na čtvrtek jel vysokou rychlostí směrem na obec Hevlín. Hrušovanští policisté využili místní znalosti a vozidlu nadjeli. Řidič však nereagoval na světelný a zvukový signál k zastavení a mířil ke státní hranici.

Požádali jsme proto o spolupráci rakouské kolegy. Pronásledování pokračovalo na území sousedního státu. Prchající řidič nebezpečnou jízdou ohrožoval rakouské policisty. Zběsilé ujíždění skončilo asi třicet kilometrů od hraničního přechodu nárazem do mostu. Muž z havarovaného auta vyskočil a dal se na útěk. To mu však zmařili naši policisté, kteří jej doběhli a společně se sousedními kolegy zadrželi.

Vyšlo najevo, že se jedná o sedmadvacetiletého muže z Moravskokrumlovska, jenž má v současné době zákaz řízení. Tuto činnost nesměl až do ledna příštího roku vykonávat. Vzhledem k tomu, že najížděl na rakouské policisty, byl v souladu s jejich zákony umístěn do vazby. Je totiž důvodně podezřelý z útoku na úřední osoby. Jeho protiprávním chováním na území našeho státu se budeme také dále zabývat.

[tiskovka]por. Mgr. Lenka Drahokoupilová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce