TOPlist

Policisté po 3 měsících objasnili případ bezohledné jízdy mladého řidiče

Policisté objasnili tři měsíce starý případ bezohledné jízdy mladého řidiče. K úspěšnému odhalení pachatele přispěly i svědecké výpovědi.

Díky osobní znalosti policistů, jejich pečlivé práci a především díky všímavým občanům se podařilo po třech měsících vypátrat mladého muže, který dne 15. června tohoto roku svojí bezohlednou jízdou ohrožoval osoby, které se pohybovaly na parkovišti u hypermarketu Tesco v Plzni na Borských polích.

Pachatel přijel na parkoviště kolem 11 hodiny dopolední osobním motorovým vozidlem tovární značky BMW, šedé barvy, kterým parkovací plochou projížděl vysokou rychlostí. Svou jízdou ohrožoval ostatní zákazníky obchodního centra. Poté vůz zaparkoval a vstoupil do nákupního komplexu. Po krátké chvíli se k vozu vrátil. Zde na něj čekal všímavý občan, který mezitím jednání pachatele oznámil na tísňovou linku policie. Oznamovatel vida, že se pachatel snaží z místa odjet, mu v další jízdě zabránil.

V důsledku toho došlo ke krátké fyzické potyčce mezi jím a pachatelem, kterému se podařilo z místa utéci ve směru na ulici Folmavská. Vozidlo, kterým na místo přijel, na parkovišti zanechal. Policisté okamžitě zahájili po muži pátrání. V jeho rámci oslovili prostřednictvím médií občany se žádostí o pomoc při objasnění tohoto protiprávního jednání. Během šetření zjistili, že vozidlo řídil 21letý Plzeňan, který měl pádný důvod z místa prchnout dříve, než se dostaví policejní hlídka.

V době, kdy „předváděl“ své řidičské schopnosti na parkovišti na Borech, měl totiž vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel a tudíž neměl co za volantem vozu pohledávat. Nyní mu policisté Obvodního oddělení Plzeň – Bory sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu hrozí až tři léta za mřížemi.

[tiskovka]por. Ing. Hana Štefflová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce