TOPlist

Policisté pátrali při dopravní akci po běžencích, našli přitom 11 padělaných dálničních známek

Pražská policie zorganizovala na čtvrteční večer rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci.

V rámci té byla doprava na výjezdu z Prahy (Cínovecká ulice) směrem na D8 svedena do jednoho jízdního pruhu. Policisté pak společně s Taxi skupinou MP Praha, Celní správou a úředníky zastavovali vytipovaná vozidla. Akce se zúčastnilo množství policistů z odboru Cizinecké policie.

Akce byla zaměřená především na nelegální migraci uprchlíků. Nejčastěji tak byla zastavována dodávková a nákladní vozidla.

Vítáte tento typ dopravních policejních akcí?

Ukládám ... Ukládám ...

V rámci akce, která trvala od 10 večer do 3 hodin ráno, zajistili policisté 11 padělaných dálničních známek. Policie nyní bude zjišťovat, zda řidiči věděli, že mají na čelních sklech nalepeny padělky, a kde ke známkám přišli. Případy se vyšetřují jako podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění předmětů k označení zboží pro daňové účely a předmětů dokazujících splnění poplatkové povinnosti.

Kontrolní akce dále odhalila 5 opilých řidičů, z nichž 4 spáchali přestupek a 1 se dopustil trestného činu.

Celní správa měla na akci připraveného mimo jiné služebního psa a k dispozici byl také velkoobjemový rentgen.

Akci ve večerních hodinách navštívil také krajský ředitel pražské policie a velitel PMJ Praha. Policisté z PMJ Praha přitom zajišťovali okolí Cínovecké ulice pro případ, že by se některý z řidičů pokusil ujet. K dispozici byly přitom také zastavovací pásy.

Inzerce