TOPlist

Policisté pátrají po pachateli a odcizených věcech ze čtyř aut

Během čtvrtku v tomto týdnu přijali policisté z obvodního oddělení Rokycany celkem čtyři oznámení od občanů o vloupání do jejich vozidel. Všechny zmíněné případy se odehrály během včerejšího dne a policisté jej prověřují jako přečiny krádež a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

K prvnímu případu vloupání došlo v ulici Čechova v Rokycanech. Neznámý pachatel se mezi 06:00 až 06:13 hodin vloupal do vozidla Škoda Fabia. Po rozbití skleněné výplně okna u pravých předních dveří odcizil dámskou kabelku a peněženku s hotovostí a platební kartou.

Lákala odložená kabelka

Ve druhém případě došlo k vloupání do vozidla v době mezi 06:40 až 06:50 hodin. Tentokrát pachatel využil neopatrnosti poškozené, která v zaparkovaném vozidle před základní školou v Holoubkově zanechala viditelně odloženou dámskou kabelku. Této se pachatel po rozbití skleněné výplně okna zmocnil a spolu s ní i peněženky s platební kartou, hotovostí a osobními doklady.

Zásadní chybu udělal i řidič nákladního vozidla značky Iveco, který v době od půl sedmé do sedmé hodiny ranní zaparkoval u nákladní rampy u prodejny v Holoubkově a od neuzamčeného nákladního vozidla se vzdálil. V tomto případě pachatel nemusel překonávat zajištění vozidla a z vnitřního prostoru odcizil dva mobilní telefony a batoh.

Krade se i u hřbitova

Čtvrté oznámení přijali policisté v odpoledních hodinách. Neznámý pachatel mezi jednou až půl čtvrtou odpoledne vnikl dosud nezjištěným způsobem do zaparkovaného vozidla Škoda Felicia na místním hřbitově v Holoubkově a z vnitřního prostoru odcizil autorádio, pánskou peněženku s hotovostí a platební kartou. V tomto případě nenechal pachatel bez povšimnutí ani zavazadlový prostor, ze kterého vzal balení nealkoholických nápojů.

Policisté se uvedenými případy intenzivně zabývají a po pachateli či pachatelích a odcizených věcech pátrají.

Touto cestou se  obracejí i na veřejnost a žádají případné svědky o jejich pomoc. Ti co se v popsaném čase pohybovali v místě či okolí spáchání protiprávního jednání, a mohli si všimnout něčeho podezřelého, žádají, aby se obrátili na policisty osobně (Obvodní oddělení Rokycany, Jiráskova 179, Rokycany), neboje  mohou kontaktovat na čísle 974 335 696. Mnohdy i zdánlivě banální věc může přispět k objasnění případu.

Policisté upozorňují občany na základní pravidla:

  • Pokud je to možné zaparkujte svá vozidla na místě, která jsou v noci osvětlená a i jinak přehledná.
  • Ve vozidle nenechávejte viditelně odložené kabelky, tašky atd. Pamatujte, že i prázdná taška může v pachateli vzbudit představu, že se uvnitř nachází nějaké peníze či jiné cennosti.
  •  Pokud se od vozidla vzdalujete vždy jej řádně uzamkněte a používejte zabezpečení, kterým je vozidlo vybaveno.
  •  Nezapomínejte na pravidlo – všímat si pohybu podezřelých osob a při takovém zjištění neprodleně zavolat na Policii ČR  linku tísňového volání  158. Nikdy nevíte, kdy všímavost druhých zachrání vozidlo právě vám !nprap. Hana Kroftová
Inzerce