TOPlist

Policisté pátrají po dvojici mladíků, která posprejovala českou národní památku

Policisté z místního oddělení Bartolomějská ve středu vyjížděli k případu poškození Karlova mostu. Z toho je podezřelá prozatím neznámá dvojice mladíků, která ho ve středu okolo třetí hodiny ráno postříkala barevným sprejem. Policisté na místě poškození zadokumentovali a zajistili kamerové záznamy, které zachytily jak samotné jednání, tak i podobu podezřelých.

V této souvislosti se proto obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k totožnosti, pohybu, či pobytu vandalů přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo na kterékoliv policejní služebně. V rámci prošetřování již kriminalisté zjistili, že by se mělo jednat o francouzsky hovořící mladíky. Svou pozornost by tedy mohli zbystřit zejména zaměstnanci hotelů, neboť se s největší pravděpodobností jedná o turisty.

Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pachatelům by v případě dopadení a odsouzení za normálních okolností hrozil trest odnětí svobody až na jeden rok, ale vzhledem k tomu, že poškodili právě národní památku, hrozí jim nyní až roky tři.

por. Bc. Iveta Martínková

Foto PČR

Inzerce