TOPlist

Policisté objevili na břehu Metuje zavražděného Litevce, kriminalisté hledají svědky

Královéhradečtí kriminalisté, kteří vyšetřují vraždy, žádají veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací souvisejících s nálezem mrtvého muže v Náchodě-Bělovsi, který zemřel násilnou smrtí v sobotu 18.4.2015.

Jedenačtyřicetiletého mrtvého muže litevské státní příslušnosti nalezl svědek v neděli 19.4.2015 v dopoledních hodinách, na pravém břehu řeky Metuje, zhruba 180 metrů od mostu přes řeku, v blízkosti státní hranice s Polskem. Fatální zranění mu způsobila nám dosud neznámá osoba.

Litevec jménem Tomas žil v ČR několik let. Dle našich informací byl dlouhodobě bez domova a v těchto místech měl vybudovaný provizorní příbytek. Často chodil do blízkého obchodního domu Hypermarket ALBERT na ulici Polská, kde se stýkal s osobami podobného osudu. Společně s nimi nebo sám poměrně hojně konzumoval alkohol. Před vchodem do obchodního domu byl prokazatelně naposledy viděn v sobotu v 11 hodin dopoledne, jak se dohaduje s neznámým mužem (níže je uveden jeho předpokládaný popis). Slovní rozepře obou mužů vyvrcholila ze strany nám doposud neznámého muže fyzickým útokem .

Právě svědectví tohoto muže je pro nás velmi důležité. Kromě zjištění jeho totožnosti uvítají kriminalisté i jakékoliv informace, které by jim pomohly zmapovat pohyb, chování a kontakty mrtvého muže v sobotu 18. 4. 2015 mezi 11. a 24. hodinou. V blízkosti místa činu (viz přiložená mapka) vede stezka hojně využívána cyklisty i pěšími. Možná v sobotu kolem poledne, v odpoledne nebo večer si někdo z okolo jdoucích osob všiml zvláštní, nestandartní situace na místě, kde po té zůstal ležet zavražděný muž. Rovněž by kriminalisté uvítali, kdyby za pomoci veřejnosti zjistili s kým a kam poškozený muž od obchodního domu ALBERT odešel a kde se posléze pohyboval.

Popis důležitého svědka:
Muž by měl být ve věku 30 – 40 let, vyšší postavy, oválného obličeje, se špinavě blond vlasy, které mu sahají až na krk. Působí zanedbaným dojmem. Oblečený byl v zimní tzv. staré cestářské bundě oranžové barvy se zašlými, nefunkčními reflexními prvky a dlouhých kalhotách tmavé barvy. Na rukou měl mít oblečeny oranžové rukavice bez prstů.
Jakékoliv informace, jak o muži uvedeného popisu, tak o chování a pohybu Tomase, přijmeme buď na bezplatné tísňové lince 158, nebo na mobilním telefonu 602 651 187. Za poskytnutá svědectví předem děkujeme.

Inzerce