TOPlist

Policisté našli ve vykradeném sklepě minometný granát

Původně policisté vyjížděli do ulice Psohlavců zadokumentovat vykradení sklepních kójí. Nakonec evakuovali celý dům.

Na začátku celé včerejší události bylo, přibližně v půl sedmé večer oznámení na tísňovou linku. V tom volající uváděl, že v jejich sklepě došlo k vykradení několika kójí, a žádal příjezdu policistů k zadokumentování této situace. Na místo proto vyrazili místně příslušní policisté.

Ti zanedlouho, společně s oznamovatelem, našli v suterénních prostorách krabici obsahující, laicky řečeno bombu. Na místo byl proto okamžitě vyslán specialista na výbušniny a několik dalších policejních hlídek k zajištění bezpečného prostoru.

Po prvotním ohledání nebezpečně vyhlížejícího předmětu pyrotechnik konstatoval, že se jedná o minometný granát a rozhodl o okamžité, úplné evakuaci předmětné budovy. Proto své domácnosti opustilo a doslova na ulici skončilo cirka dvacet osob.

Poté následovalo podrobné ohledání nebezpečného předmětu. Při tom pyrotechnik zjistil, že minometný granát je takzvaně delaborovaný, tedy nefunkční. Nicméně i tak ho zajistil k dalšímu zkoumání a k následné odborné likvidaci. V takovýchto případech totiž nikdy není opatrnosti nazbyt.

Jakmile to bylo možné, tak se obyvatelé domu vrátili do svých příbytků.

Inzerce