TOPlist

Policisté na Silvestra evakuovali Řízkárnu v Praze 5, důvodem byl anonym

Pražská policie přijala ve středu večer (na Silvestra) na tísňové lince 158 anonymní oznámení o uložení bomby v restauraci Řízkárna v Praze 5.

Do ulice U Klikovky okamžitě zamířily hlídky PČR, včetně „Velitele policie“ z PMJ Praha, povolány byly jednotky HZS Praha ze stanic Smíchov a Petřiny, o asistenci byla požádána záchranná služba a následně na místo vyrazil také pyrotechnik a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem.

Bomba měla údajně vybuchnout po půlnoci a tak policisté z objektu evakuovali zhruba 60 osob. Pyrotechnik, ani speciálně vycvičený pes ale žádnou výbušninu nenašli. Volající je tak nyní podezřelý minimálně z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí i nepodmíněný trest.

Majitel restaurace má poslední dobou problémy se skupinou osob, která tvrdí, že jim majitel nevyplatil peníze za jejich práci. O jednom z posledních konfliktů jsme informovali zde: //policejnidenik.cz/sedm-osob-se-vydalo-resit-spory-s-majitelem-rizkarny-pro-neuposlechnuti-vyzev-byly-vsechny-osoby-zajisteny/

Zda však případ anonymně oznámené bomby souvisí s touto skupinou není zatím vůbec jasné.

Inzerce