TOPlist

Policisté na Holýšovsku kontrolovali chatové oblasti. Praktické rady!

Policisté na Holýšovsku zkontrolovali pětasedmdesát objektů, přičemž nezjistili žádné protiprávní jednání ani narušení chat.

Během pondělního dopoledne dne 7. března 2016 se na teritoriu Obvodního oddělení Holýšov uskutečnila bezpečnostní akce, která byla zaměřena na kontrolu chatových oblastí. Během čtyř hodin zkontrolovali policisté společně s psovodem se služebním psem 75 rekreačních objektů v chatových oblastech v okolí Holýšova. Při bezpečnostní akci policisté nezjistili žádné narušení objektů a žádnou trestnou činnost.

Není v silách uhlídat vše

Policisté sice pravidelně navštěvují rekreační oblasti a objekty kontrolují, nicméně není v jejich silách ohlídat všechny. Je tedy velmi důležité, aby se o zabezpečení svého majetku starali zejména jejich majitelé. Abychom nedali zlodějům šanci, stačí učinit jednoduchá a v podstatě levná opatření. Prevence proti vloupání do bytu, domu či rekreačního objektu začíná u řádně zamčených vstupních dveří a zajištěných oken. Vybrat si můžete základní  bezpečnostní zámky nebo složitější uzamykací systémy.

Mříže a uzamykatelné okenice

Vhodným doplněním jsou ochranné mříže a uzamykatelné okenice. Pokud máte dostatek finančních prostředků, pak můžete zvolit nadstandardní zabezpečovací techniky a systémy jako např. elektronickou zabezpečovací signalizaci nebo různé nástrahové detektory. Rekreační objekt si zabezpečte především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky, přičemž věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy).

Základní preventivní rady

objekt a věci v něm pojistěte proti krádeži, požáru a dalším škodným událostem

cenné věci neponechávejte v objektech (peníze, šperky, elektroniku, nářadí, drahé oblečení, apod.)

v případě, že předměty větší hodnoty na chatě nebo chalupě chcete mít, pořiďte si jejich fotodokumentaci a popis (název věci, značku, výrobní číslo, pořizovací cenu, rok pořízení), v případě odcizení těchto věcí od Vás tyto informace bude požadovat jak policie, tak i pracovník pojišťovny při uplatnění náhrady škody
 

por. Mgr. Dagmar Brožová

Ilustrační foto

Inzerce