TOPlist

Policisté na Domažlicku rozdávali reflexní vesty pro spolujezdce

Preventivní akce připomíná povinnost mít u sebe ve vozidle reflexní vesty pro osádku automobilu.

Do celorepublikové preventivní akce, která je zaměřena na zvyšování viditelnosti nejen řidičů, ale i všech dalších účastníků silničního provozu, se během dnešního odpoledne zapojili také domažličtí dopravní policisté ve spolupráci s tiskovou mluvčí. Na vybraných frekventovaných úsecích hlavních silničních tahů v rámci silničních kontrol rozdávali reflexní vesty.

Novinka pro chodce i řidiče

Řidiči byli upozorněni na to, že podle ustanovení zákona o silničním provozu patří k povinné výbavě motorového vozidla právě reflexní vesta, respektive jedna oděvní součástka z reflexního materiálu, kterou jsou povinni si obléknout při nouzovém stání na pozemní komunikaci mimo obec. V případě porušení tohoto právního předpisu policisté mohou uložit sankci až do výše 2 tisíce korun.

Všichni kontrolovaní motoristé přijali s radostí reflexní vesty. To, že je důležité být v silničním provozu řádně viděn, si všichni velmi dobře uvědomovali a tuto akci Policie České republiky pořádanou ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů uvítali a velmi kladně hodnotili.

por. Mgr. Dagmar Brožová

Foto PČR

Inzerce