TOPlist

Policisté kvůli podezřelému kufříku evakuovali v Praze 200 lidí, uzavřena byla Bělohorská ulice

Devět minut po jedenácté hodině přijali operátoři tísňové linky oznámení o nálezu podezřelého černého kufříku na ulici Bělohorská, ze kterého vyčnívají dráty.

Na místo proto vyrazili policisté spolu s pyrotechnikem a celou oblast pro jistotu uzavřeli. Omezení se dotklo jak automobilové, tak městské hromadné dopravy, ale byla zapotřebí i evakuace přibližně dvou stovek lidí z budov v okolí. Mezi evakuovanými byly i děti z blízké základní školy, kterých bylo přibližně 170. Pro ty byly přistaveny i autobusy, aby nemusely zůstat venku v zimě.

Následně pyrotechnik provedl prohlídku podezřelého kufříku a zjistil, že jeho obsahem jsou pouze dvě lahve od piva, tuba od silikonu a nabíječka na mobilní telefon. Právě drát od této nabíječky, který vyčníval z kufříku, byl zřejmě důvod, proč oznamovatelka celou událost oznámila na linku tísňového volání.

Celé opatření ze strany policie bylo ukončeno po necelých dvou hodinách od oznámení události a provoz byl zcela obnoven pět minut před třináctou hodinou.

Zmiňovaný kufřík, který zajistili policisté z místního oddělení Břevnov, skončí ve ztrátách a nálezech.

Inzerce