TOPlist

Policisté hledají svědky incidentu, kdy muž ohrožoval nožem kolemjdoucí

Policisté z místního oddělení v pražských Kyjích pracují od 22. srpna na případu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví z Prahy 9. Třiatřicetiletý muž bezdůvodně ohrožoval na stanovišti autobusů číslo 13 a 15, kolem půl osmé večer, cestujícího, v ruce držel asi třiceticentimetrový nůž a přiložil ho k oblasti břicha a hrudníku se slovy: „Chceš, abych tě píchnul!?“. Pak se otočil na neznámého muže a nožem mu šermoval před obličejem, ten se ale zalekl a z místa utekl.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky následně útočníka s nožem zadrželi po pár minutách v nedalekém baru a převezli ho na nejbližší služebnu. Orientační dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu v dechu, zadržený nadýchal necelé 2,8 promile. Policisté mu poté sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Policisté žádají touto cestou svědky incidentu o pomoc. Hledají nejen muže, kterému zadržený šermoval nožem před obličejem a poté nasedl do autobusu odjíždějící směrem do Horních Počernic, ale i další svědky, aby kontaktovali bezplatnou tísňovou linku 158 a pomohli tak policistům s vyšetřováním případu.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce