TOPlist

Policisté hledají další poškozené, kteří dali peníze na podvodnou sbírku

Policisté z Českých Budějovic hledají další možné poškozené osoby od dvojice podvodníků (viz. fotografie). Žena na fotografii, pravděpodobně podle pokynů svého společníka, vybírá od náhodných občanů po celém Jihočeském kraji, ale také možná i v rámci republiky, peníze pod podvodnou záminkou sbírky. Policisté případ prověřují jako podvodné jednání.

Sbírka nikde registrovaná nebyla

Od lidí vybírá finanční příspěvek ve výši několika desítek korun a to pod legendou sbírky na kojenecké ústavy a dětské domovy. Za vybrané peníze rozdává drobnosti jako gumičky, obrázky, plastové smajlíky. Žena operuje v obchodních centrech, restauracích, nádražích i ulicích měst. Jak policisté zjistili, žádná sbírka není registrovaná ani na ženu či jejího společníka, ani na společnost ADONISON, jejímiž doklady se žena při dotazech dárců ohání.

Policisté z Českých Budějovic žádají, aby se jim přihlásil každý, kdo byl ženou pod záminkou sbírky osloven a dal ji peníze. Zatím evidují škodu za několik desítek tisíc korun. Podle dosud shromážděných informací policisté ví, že žena v každém městě „vybírá“ na místní či nejbližší dětský domov, aby působil co nejvíce věrohodně. Falešné sbírky dvojice provozuje od jara loňského roku.

Žena i její společník by také mohli aktuálně vybírat peníze pod novou legendou, a to pod sbírkou na zvířecí útulky.

Poškození se mohou policistům přihlásit na lince 158, kde zanechají kontakt. Následně budou kontaktováni policisty OOP České Budějovice.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Foto PČR

Inzerce