TOPlist
Inzerce

Policisté havarovali při pronásledování ujíždějícího vozidla, služební vůz skončil na střeše v potoce

V ulici Nad Vinným potokem v Praze došlo v pátek odpoledne k havárii služebního vozidla PČR, konkrétně hlídky Místního oddělení Nusle.

Policisté ukončili činnost na dopravně bezpečnostní akci a z místa odjížděli. Ve chvíli, kdy jim jiné osobní vozidlo nedalo přednost, rozhodli se řidiče zastavit a podrobit kontrole. Vůz však začal ujíždět směrem do pražských Vršovic.

Policisté vozidlo pronásledovali, přičemž v ulici Nad Vinným potokem dostalo jejich vozidlo smyk a vyjelo mimo silnici. Po projetí křovím skončilo vozidlo převrácené na střeše v korytě potoka Botič.

Na místo okamžitě vyjely další hlídky DI PČR Praha IV., Oddělení řízení dopravy, Oddělení dopravních nehod, Oddělení hlídkové služby, místního oddělení a další, včetně příslušníků odboru vnitřní kontroly. Na místo zamířil také krajský ředitel pražské policie Luděk Procházka. Povolány byly posádky RZP a RV ZZS HMP a jednotka HZS Praha ze stanice Strašnice.

Záchranáři si do své péče převzali dva zraněné policisty. Oba utrpěli poranění v oblasti hlavy a oba by měli být mimo ohrožení života.

Samotnou nehodu vyšetřují policisté z oddělení dopravních nehod. Po ujíždějícím řidiči policisté pátrají.

Inzerce