TOPlist

Policisté dopadli útočníka z pražského metra, z ničeho nebyl obviněn

Koncem minulého týdne jsme veřejnost prosili o pomoc při pátrání po násilníkovi. Hledaný dnes skončil na služebně.

Konkrétně v neděli jsme zveřejnili informace k případu, a s ním související videa, při kterém neznámý muž shodil poškozeného do kolejiště metra ve stanici Kobylisy.

V rámci této zprávy jsme prosili o pomoc při pátrání širokou veřejnost.

Při prošetřování zjistili kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu celou řadu indicií směřujících ke konkrétní osobě. Že jdou detektivové správným směrem, potvrzovali i samotní občané, neboť některé jimi sdělené poznatky více méně korespondovaly s těmi policejními.

Všechny tyto informace začali kriminalisté okamžitě prověřovat, přičemž dnes dopoledne zazvonili u dveří možného podezřelého. Ten se, jakmile se mu kriminalisté představili, ke svému jednání doznal a policisty následoval na služebnu. Tam vše ve stejném duchu zopakoval v rámci úkonů dle zákona. Zároveň svého jednání opakovaně litoval.

Nicméně i tak nebylo dvaačtyřicetiletému muži sděleno obvinění, neboť bude podroben znaleckému zkoumání. Výsledky tohoto zkoumání budou následně stěžejní pro to, zda budou, či nebudou zahájeny úkony trestního řízení, tedy laicky řečeno, bude-li dvaačtyřicetiletý muž obviněn, nebo ne.

Inzerce