TOPlist

Policisté dopadli pachatele pokusu o znásilnění

Včera kolem desáté hodiny dopolední zadrželi kriminalisté z mravnostního oddělení z Prahy 8 osmadvacetiletého muže, kterého podezřívali ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu. O tomto případu jsme informovali ve středu 9. října.

Díky medializaci případu obdrželi kriminalisté mnoho poznatků od veřejnosti, za které velice děkují. Když včera dopoledne prováděli policisté šetření v ubytovně v pražské Libni, zjistili, že podezřelý muž se s největší pravděpodobností nachází v jedné z bytových jednotek. Kriminalisté pak předstírali zájem o ubytování a vylákali ho tak na chodbu ubytovny, kde ho následně zadrželi. Násilník skončil na služebně kriminalistů, kde se k činu přiznal a vyšetřovatel ho následně obvinil z trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu.

Policisté dnes brzy ráno podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, o kterém do nedělního dopoledne rozhodne soudce. Rejstřík trestů obviněného násilníka je čistý, kriminalisté v něm nenašli žádný záznam.

Kriminalisté zároveň nevylučují, že obviněný násilník má na svědomí ještě další případy nejen na území hlavního města Prahy, ale i ve Středočeském nebo Východočeském kraji, kde se v minulosti pohyboval. Zároveň předpokládají, že částečně mohl změnit vzhled – s největší pravděpodobností nosil delší vlasy i vousy. Kriminalisté apelují na další případné poškozené ženy, aby kontaktovaly tísňovou linku 158 a tyto případy včetně pokusů nahlásily.

por. Bc. Jana Rösslerová
tisková mluvčí PČR

Inzerce