TOPlist

Policisté dopadli pachatele loupeže v Praze bezprostředně po činu

V úterý večer vyjížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky do Střelničné ulice v Praze 8, kde se podle oznámení v blízkosti autobusové zastávky Štěpničná ozýval z křoví ženský křik o pomoc.

Policisté, kteří na zastávku dorazili za tři minuty od nahlášení případu, na místě našli přepadenou zraněnou ženu, která byla v šoku. Ta jim sdělila, že před okamžikem byla napadena neznámým mužem, který ji násilím odvlekl do křoví, kde ji pořezal nožem na ruce a uloupil jí mobilní telefon a peníze. Zároveň policistům útočníka popsala a ukázala směr, kudy utíkal. Netrvalo dlouho a „péjaci“ podezřelého vypátrali v Davídkově ulici nedaleko hlídaného parkoviště, kde ho i zadrželi. Že mají toho správného muže, zjistili posléze, jelikož u něj nalezli jak uloupený telefon, tak i tři sta korun, které přepadené ženě vzal z peněženky. Také měl u sebe nůž, jimž ženu pořezal na ruce.

Byl závislý na drogách

Navíc se třiačtyřicetiletý lupič ze Slovenska k přepadení přiznal a uvedl, že je závislý na heroinu, na který se snažil loupeží sehnat finanční prostředky.

Zadrženého muže si převzali kriminalisté, kteří ho obvinili z trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.  V evidencích také zjistili, že muž byl tento rok již trestán za majetkovou trestnou činnost a v tuto chvíli je odsouzen k 16 měsíčnímu vězení s odkladem na dva a půl roku.

Vzhledem k těmto skutečnostem kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, o čemž nyní bude rozhodovat soud.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce