TOPlist

Policisté dohlíželi nad bezpečností chodců ve Vyškově i Bučovicích

Minulý týden probíhala již desátým rokem celorepubliková preventivní akce s názvem Zebra se za tebe nerozhlédne. Jejím cílem bylo připomenout chodcům, především těm menším, že na přechodech pro chodce nemají absolutní přednost a je třeba dodržet určitá pravidla. Ve středu 6. dubna policisté kontaktovali děti v Bučovicích. Na přechodu přes frekventovanou komunikaci, kudy chodí děti do školy, ale i ostatní občané města např. k lékaři, dohlíží na bezpečnost chodců denně městský strážník.

Děti mají zažité zásady bezpečného přecházení

V rámci této akce hlídku městské policie posílili vyškovští dopravní policisté a policistka z oddělení tisku a prevence. Ve Vyškově proběhla akce u ZŠ Morávkova následující den. Dětí se policisté ptali, zda vědí, jak správně přecházet silnici. „Nejdřív se musím podívat doleva,“ zní správně většina odpovědí. Z chování a reakcí některých dětí bylo vidět, že ne všechny mají zažité zásady bezpečného přecházení.

Některé děti se vrhají na přechod rychle

Některé se podívají jen letmo na jednu stranu a vrhnou se na přechod. Menší děti, často i z nervozity, zaměňují pravou stranu za levou. Policisté také dětem zdůraznili nutnost očního kontaktu s řidičem. Aby si kluci a holky mohli zásady bezpečného přecházení vozovky kdykoliv zopakovat, dostali od policistů tzv. úkolníčky s logem akce, kde jsou všechna pravidla uvedena. Od krajského koordinátora BESIPu navíc dostali malí i velcí reflexní pásku, která je zviditelní v dopravě.

por. Mgr. Alice Musilová

Inzerce