TOPlist

Policisté dohlíželi na pochod squaterů a jejich stoupenců v centru Prahy

Zhruba tři stovky lidí se v neděli odpoledne sešly na Václavském náměstí v centru Prahy, aby vyjádřily svůj nesouhlas se zákrokem policie v areálu Cibulka.

Účastníci akce se začali scházet na Václavském náměstí již okolo 14. hodiny. Samotný průvod pak měl vyrazit v 15:45 směrem do Washingtonovy ulice, na Náměstí Republiky, do ulice Dukelských Hrdinů a postupně až k vile Milada. Start pochodu se ale opozdil. Důvodem byl řidič pod vlivem drog, který měl řídit jeden ze tří vozů pořadatelů pochodu. Tyto vozy vezly zvukovou aparaturu a další předměty. Pořadatelé tak museli sehnat jiného řidiče.

Po celou dobu na akci dohlíželi policisté z místních oddělení, z dopravního inspektorátu, oddělení řízení dopravy, OHS Praha I., PMJ Praha, ale například také taktická skupina SPJ Praha. K dispozici byl také velitelský automobil (mobilní řídící středisko) SPJ Praha.

Průvod se obešel bez konfliktů a větších problémů.

Squateři měli s majitelem Cibulky nájemní smlouvu, ta již ale vypršela a majitel neměl o její prodloužení zájem. Den před zákrokem policie na squatery podal trestní oznámení, ti se totiž i přes absenci jakékoliv smlouvy odmítali odstěhovat. Policisté z různých útvarů pak squat vyklidili. Protože se jedná o rozsáhlý objekt a s některými lidmi již byly v minulosti problémy (například na demonstracích apod.), byla nasazena také Speciální pořádková jednotka.

Inzerce