TOPlist

Policista z dopravního inspektorátu v civilu zadržel zloděje na útěku

Policista z dopravního inspektorátu v civilu po pracovní době zadržel v Kladně na ulici zloděje, který právě vyběhl z prodejny i s odcizeným zbožím.

Několik minut před šestnáctou hodinou v pondělí 2. června 2014 vešel do prostor prodejny železářství zákazník, který se nejprve ubezpečil, že není nikým sledován a poté za užití násilí poškodil zabezpečení na posuvná skla u výkladní skříně. Po otevření z výkladní skříně odcizil úhlovou brusku, kterou si uložil do batohu a následně zcizil ještě vrtačku, kterou si z prodejny odnášel v ruce s úmyslem věci odcizit a obohatit se ve svůj prospěch. Prodavač z prodejny vyběhl za pachatelem a snažil se mu zabránit k odchodu s odcizeným nářadím.

Zloděj odhodil odcizenou vrtačku a za užití fyzické síly a násilí se prodavači vytrhl a pokračoval ulicí T.G. Masaryka. K odcházejícímu pachateli v tento moment přistoupil právě procházející policista v civilu, který se prokázal jako policista nejprve slovně a následně i předložením služebního průkazu Policie České republiky. Podezřelého muže ihned vyzval k prokázání totožnosti. Pachatel nejprve předstíral hledání svých dokladů v batohu a najednou po slovních připomínkách směrem k policistovi se snažil z místa odejít bez jakéhokoliv prokázání. Policista opakovaně vyzval muže k předložení dokladů. Pachatel na žádné výzvy ovšem nereagoval a proti zasahujícímu policistovi použil tentokrát fyzické násilí a kladl neustále aktivní odpor.

Z těchto důvodů byly ze strany policisty použity chvaty a hmaty. Zasahujícímu policistovi při zpacifikování tohoto násilného zloděje přiběhl na pomoc další policista ze služby kriminální policie a vyšetřování, taktéž v tuto chvíli již po pracovní době. Po tomto úspěšném zákroku policistů mimo výkon služby byl pachatel předán policistům oddělení hlídkové služby.

Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelou osobou je dvaceti devítiletý muž z Kladna.

Policisté podezřelého muže převezli k provedení prvotních úkonů na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno. Následně byl eskortován na policejní celu.

Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují tento případ jak podezření z trestného činu krádeže a útoku na úřední osobu. Dále je tento podezřelý pachatel prověřován i z další majetkové trestné činnosti.

[tiskovka]nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce