TOPlist

Policista v civilu upozornil strážníky na muže se zbraní v ruce, ti ho poté zadrželi

Policista v civilu upozornil v neděli večer strážníky z Hlídkového útvaru na muže, který měl krátkou palnou zbraní ohrožovat cestující na autobusovém nástupišti Černý Most. Hlídka městské policie ozbrojeného podezřelého muže zadržela za použití hrozby namířenou služební zbraní a předala ho státní policii.

V neděli v deset hodin večer projížděli strážníci z Hlídkového útvaru, který dohlíží na bezpečnost v prostředcích a prostorech městské hromadné dopravy, Ocelkovou ulicí směrem ke stanici Černý Most. Zde autohlídku zastavil mávající muž, který se prokázal jako policista v civilu, s tím, že na nedalekém autobusovém nástupišti ohrožuje neznámý muž ostatní cestující krátkou palnou zbraní. Policista strážníkům následně označil podezřelého muže. Hlídka vzhledem k okolnostem a možnému nebezpečí proti němu užila donucovací prostředek hrozbu namířenou služební zbraní, a protože muž nespolupracoval, přiložila mu za použití hmatů a chvatů služební pouta.

Muž se poté přiznal, že zbraň má uschovanou v příruční tašce. Následně se na místo dostavily i hlídky Policie ČR a podezřelého i se zbraní si převzaly k dalšímu opatření.

Inzerce