TOPlist

Policista skočil do ledové vody pro řidiče, který se svým vozidlem skončil v rybníce

Kolem poledne vyjížděla posádka záchranářů včetně posádky Letecké záchranné služby, policisté a hasiči k nehodě osobního vozidla, které skončilo na střeše uprostřed rybníku Harasov. Uvnitř se nacházel jeden člověk, kterého se po 30 minutách podařilo vytáhnout. Po úspěšné resuscitaci byl řidič vrtulníkem transportován do nemocnice. Na místě později přistával další vrtulník, tentokrát s lezci/potápěči. Ze začátku nebylo jisté, kolik se ve voze nachází osob.

Pro uvězněného řidiče skočil do vody policista z obvodního oddělení Mšeno. Pomoc se snažili také kolemjedoucí řidiči, ti se pomocí dodávky a lana pokusili automobil z vody vytáhnout. Potápěči hasičů na vodní hladině zajistili uniklé kapaliny. Ve vodě naštěstí nikoho dalšího nenašli. Policejní potápěč poté zjišťoval technické detaily nehody, jako je teplota vody a další. Na pomoc přijeli také potápěči pražských hasičů.

Kriminalisté a policisté z oddělení dopravních nehod teď budou příčinu vyšetřovat. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost podmínkám na místě a prorazil svodidla, přetočil se na střechu a vozidlo skončilo ve vodě.

Inzerce