TOPlist

Policista si v době volna vyjel s manželkou na kole, zachránil přitom sebevraha

Jeden ze znojemských policistů se ve čtvrtek po pracovní době vydal s manželkou do Národního parku Podyjí. Vyjeli si na kolech a zastavili se u nádherné vyhlídky zvané Králův stolec. V dřevěném altánu na příkrém a skalnatém svahu nad údolím řeky Dyje uviděli muže.

Na první pohled se jim hned zdálo, že se asi nebude jednat o běžného turistu, který by se sem přišel kochat přírodními krásami. Neodpovídalo tomu jeho oblečení a ani chování. Seděl sklesle, psal textovou zprávu, vedle sebe měl položenou fotografii mladé ženy a přes dřevěné zábradlí přehozený textilní popruh. Policista ihned zatelefonoval kolegům ve službě, zda náhodou někdo neoznámil pohřešování osoby se sebevražedným úmyslem. Jeho odhad byl naprosto přesný.

Opravdu zhruba před hodinou a půl kontaktovala policii žena a žádala o pomoc. Osmatřicetiletý muž prý nechal rodinným příslušníkům dopisy na rozloučenou a rozhodl se skončit se životem. Okamžitě po přijetí hovoru na lince tísňového volání jsme rozjeli pátrací akci. Prověřili jsme místo bydliště, zaměstnání, příbuzné a známé. O spolupráci jsme požádali i Městskou policii Znojmo s využitím kamerového systému a zaměřením na popis pohřešovaného. S přípravou ke vzlétnutí vrtulníku začala i letecká služba v Brně.

Díky tomu, že byl policista ve volnu v pravou chvíli na správném místě, mohla být rozsáhlá pátrací akce ukončena. Do příjezdu lékaře a policejní hlídky na uvedené místo Králova stolce se o nešťastného muže postarala manželská dvojice. Poskytli mu prvotní psychologickou pomoc a zoufalému činu zabránili. Po ověření totožnosti si vypátranou osobu převzali do péče lékaři.

[tiskovka]por. Mgr. Lenka Drahokoupilová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce