TOPlist

Policista pomohl dvojici uvězněné v autě, které skončilo převrácené v příkopě. Na pomoc čekali 10 minut

Ledovka v neděli potrápila řidiče u Hostěradic na Znojemsku. Dvojice dostala smyk a skončila v příkopě. Žádný z projíždějících nezastavil, aby jim pomohl. Jediný, kdo byl ochoten pomoci byl policista Miroslav Burger.

Muž a žena ve věku kolem padesáti let se se svým autem v neděli na Znojemsku převrátili na bok a skončili v příkopě. Nikdo nezastavil a nepomohl jim. V ten den byly teploty pod bodem mrazu a čekání na pomoc bylo příliš dlouhé. Měli ale štěstí v neštěstí. Po 10 minutách je zachránil policista, který zrovna projížděl kolem. Naštěstí si nehody všiml a ihned zareagoval. Hrdinou je Miroslav Burger (34), který slouží na oddělení v Hustopečích u Brna, v ten den měl volno a zrovna jel na narozeniny svého otce do Moravského Krumlova.

Když Miroslav uviděl vozidlo převracené v příkopě, hned zastavil a běžel k autu. S dvojicí okamžitě navázal komunikaci, aby zjistil jejich stav. Zraněni nebyli, ale byli v šoku a bez pomoci by se z vozidla nedostali. Obětavý policista otevřel zavazadlový prostor, z něj vytáhl všechny věci a sklopil zadní sedadla, tak aby se dostal k řidiči a jeho spolujezdkyni. Odepnul jim bezpečnostní pásy a snažil se je pomalu dostat ven. Což se mu úspěšně povedlo.

Inzerce