TOPlist

Policista neváhal a z hořícího kamionu vytáhl řidiče, který nemohl ven

K nehodě došlo na dálnici D1 na 7. kilometru ve směru na Prahu v úrovni Čestlic, střetli se zde dva kamiony, jeden po nehodě začal hořet. Uvnitř hořícího kamionu zůstal řidič, toho vytáhl policista.

K nehodě vyjely všechny složky IZS, včetně hasičů z Říčan a v rámci mezikrajské výpomoci také pražští hasiči ze dvou stanic. Cestou k zásahu hlásil velitel čety, že už z dálky vidí hustý černý kouř. Před hasiči na místo dorazila jako první hlídky policistů z DO Mirošovice, dopravní policista neváhal, teleskopickým obuškem rozbil okno hořícího kamionu a řidiče z něj vytáhl. Protože zprvu nebylo jasné, zda není na místě někdo zraněný, byla přivolána i zdravotnická záchranná služba. Nehoda se obešla bez zranění. Dálnice ve směru na Prahu byla kompletně uzavřena, v opačném směru byl neprůjezdný levý jízdní pruh, odtud také hasiči hasili. Požár byl lokalizován za přibližně 15 minut.

Kolem jedenácté hodiny se povedlo zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Hasiči poté pomocí termokamery zkontrolovali, že jsou všechny části vozidla a nákladu ochlazené a nehrozí jejich vznícení. Při nehodě došlo také k protržení jedné z nádrží kamionu, uniklo přibližně 170 litrů nafty do půdy.

 

 

Inzerce