TOPlist

Policista dvakrát za týden našel pohřešovaného

Pátrání po osobách patří mezi poměrně častou činnost, kterou policisté vykonávají. Nestává se ale často, že by stejný policista během jednoho týdne nalezl dvakrát pohřešovanou osobu.

V pondělí minulého týdne kolem 21:30 oznamuje na linku 158 syn muže středního věku, že pohřešuje svého otce. Rozjede se pátrání a do práce se zapojuje také náš kolega, který bude hrdinou tohoto týdne hned dvakrát. Za dvě hodiny od oznámení je pátrání u konce a policisté i rodina si mohou oddechnout, pán je v pořádku a již před půlnocí je doma mezi svými nejbližšími. Pro policistu v tu chvíli končí služba, protože do práce byl povolán právě kvůli pátrání. V té době ještě netuší, že v noci ze soboty na neděli podobnou událost zažije znovu.

Tentokrát byl přijatý na tísňové lince kolem 02:30 telefonát otce, který hledal syna a měl obavu, že se pokusí o sebevraždu. Tato oznámení nikdy nepodceňujeme a policejní hlídky z pořádkové i dopravní policie ihned vyrazily prohledat město. Akce nakonec skončila velmi brzy a opět úspěšně. Kolega na jedné z ulic viděl mladíka, u kterého zastavil služební vozidlo a požádal ho o prokázání totožnosti. Doklady sice neměl, ale byl to mladík, kterého jsme hledali.

Hledání seniorů, houbařů, ztracených dětí, ale i osob, které chtějí skoncovat ze životem zůstane jedním z našich úkolů, ale přáli bychom si, aby jich co nejvíce bylo se šťastným koncem, jako tyto dva z minulého týdne.

Inzerce