TOPlist

Policie žádá o spolupráci při pátrání po pachateli loupežného přepadení

Přibližně v šest hodin večer dne 24. listopadu došlo v Lužáneckém parku poblíž ulice PionýrskávBrně k loupežnému přepadení.

Doposud neznámý pachatel zde oslovil čtrnáctiletého chlapce, který šel do kroužku. Chtěl po něm peníze a v ruce výhružně svíral nůž. Chlapec mu v obavách vydal hotovost, kterou měl u sebe. Následně se mezi oběma strhla potyčka, při níž útočník svou oběť povrchově zranil. Z místa činu následně utekl.

Jak vypadal a co měl na sobě?

K jeho popisu lze uvést, že byl vyšší postavy, měl oválný obličej, byl hladce oholen, oči a nos v normě, uši bez náušnic, vlasy krátce střižené a tmavě hnědé. Na hlavě neměl žádnou čepici, na nohou tmavou sálovou obuv se světlými proužky pro fotbalisty. Rifle modré, obě nohavice v oblasti kolen roztržené. Zimní bunda, kterou měl pachatel na sobě, byla sportovní, šusťáková, s lineárním vzorem a symboly vzdáleně připomínajícími zuby. Rukávy svršku končily gumou. U krku, kde bunda nebyla dopnutá, vystupovala křiklavě zelená mikina. Na rukou měl útočník při přepadení elastické, tmavé rukavice.

Podle pozdějších výpovědí byl sestaven i mužův důvěryhodný portrét. Pokud by někdo osobu z portrétu poznal, přivítají policisté jeho svědectví na lince tísňového volání 158.

por. Mgr. Petr Nečesánek

Inzerce