TOPlist

Policie vyklidila squat Cibulka na základě přijatého trestního oznámení

Pražská policie přijala v úterý ze strany majitele zámečku na Cibulce v pražských Košířích trestní oznámení. Na základě toho přijali policisté adekvátní opatření, kdy po souhlasu státního zástupce došlo k vyklizení squatu Cibulka.

Na místo vyrazili policisté z SPJ Praha, PMJ Praha, OHS Praha II. Smíchov, odboru cizinecké policie, místního oddělení, antikonfliktního týmu, odboru dopravní policie, odboru služební kynologie, ale také kriminalisté, či strážníci MP Praha z Odchytové služby. K místu vyrazil tiskový mluvčí pražské policie a k asistenci byli povoláni také pražští hasiči. K dispozici byl vodní stříkač, nebo například monitorovací vůz.

Policisté po svém příjezdu uzavřeli okolí pozemku tak, aby nemohlo dojít k vniknutí dalších nepovolaných osob.

Osoby, které v zámečku pobývaly již nelegálně, byly policisty vyzvány k tomu, aby objekt opustili. Všichni přitom dostali dostatek času na to, aby si případně zabalili a odvezli své věci.

Podporujete zákrok policie ve squatu Cibulka?

Ukládám ... Ukládám ...

Do areálu zámečku vjeli policisté s monitorovacím vozem a vodním stříkačem. Policisté z SPJ Praha pak dohlíželi na všechny, kteří squat opustili dobrovolně. Řidiči, kteří z místa odjížděli nákladními vozy, byli nedaleko squatu podrobeni kontrole ze strany dopravních policistů. Dva z těchto řidičů byli pod vlivem drog a skončili tak na policejní služebně.

Po opakovaných zákonných výzvách došlo ve squatu, za dozoru státního zástupce, který na místo dorazil, k zákroku. Během toho bylo několik osob omezeno na osobní svobodě. Čtyři lidé se zabarikádovali ve věžičce zámečku. O asistenci tak byli požádáni pražští hasiči, kteří do areálu vjeli mimo jiné s vozidlem vezoucím seskokovou matraci.

Na řadu přišel vyjednavač a policisté z antikonfliktního týmu, kteří se snažili čtveřici přesvědčit, aby prostory squatu opustila. Ve chvíli, kdy vyjednávání nevedlo ke zdárnému konci, vnikli policisté dovnitř a osoby omezili na osobní svobodě.

Protože si tyto osoby stěžovaly na různé údajné zdravotní potíže, byly na místo přivolány dvě posádky RZP ZZS HMP. Tři lidé byli za asistence PČR převezeni k vyšetření do nemocnice.

Už v průběhu vyklízení squatu byli policisté ze strany některých přihlížejících osočeni z toho, že uvnitř squatery bijí. Policisté však celý zákrok zaznamenávali na několik kamer, mimo jiné na osobní kamery GoPro na taktických vestách, na klasické ruční kamery, či na kamery monitorovacího vozu. Pro případné řešení stížností tak mají policisté dostatek důkazních materiálů.

Objekt policie odpoledne předala zástupcům majitele. Střežit ho bude soukromá bezpečnostní agentura.

Inzerce