TOPlist

Policie překvalifikovala střelbu do okna domu pražského podnikatele na vraždu ve stádiu pokusu

Dne 8. prosince roku 2014, okolo 22. hodiny přijali pražští policisté oznámení o střelbě v ulici Na Pučálce v Praze 6.

Na místo okamžitě vyrazily hlídky Místního oddělení Vokovice, PMJ Praha a psovodka PČR se služebním psem. Policisté po svém příjezdu zjistili, že okno domu pražského podnikatele zasáhla jedna střela. Nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Policisté proto místo zajistili a na místo přivolali kriminalisty z Obvodního i Krajského ředitelství. Kriminalisté zajistili potřebné stopy. V noci i v průběhu úterý místo zkoumal balistik.

Právní kvalifikace byla stanovena jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Podle informací Policejního deníku však byl následně případ překvalifikován na trestný čin vraždy ve stádiu pokusu. Podle našich informací střílel pachatel z malé vzdálenosti, kdy chtěl jednou střelou zasáhnout dotyčnou osobu v domě. Střela naštěstí po průchodu oknem změnila svou trajektorii a dotyčnou osobu nezasáhla.

Policie tyto informace nemůže potvrdit, ani vyvrátit. „Na případ je uvaleno informační embargo. Veškeré informace může podávat výhradně Městské státní zastupitelství,“ uvedla pražská policie.

Policie by měla mít výsledky několika expertíz. Po pachateli kriminalisté momentálně stále pátrají.

Inzerce